Cumartesi
Temmuz, 13
Ana SayfaHaberlerBasında OHSADBSHA - OHSAD Özel Hastane Vurgunu Hakkında Açıklama Yaptı - 16 Nisan...

BSHA – OHSAD Özel Hastane Vurgunu Hakkında Açıklama Yaptı – 16 Nisan 2023

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), İzmir’deki Özel Sada Hastanesine karşı yapılan mali operasyon hakkında açıklama yaptı.

Açıklamayı aynen yayınlıyoruz,

Haberin İçeriği Tüm Sektörü Töhmet Altında Bırakacak Nitelikte

İzmir’de Özel Bir Hastanenin Kamuyu Zarara Uğrattığı İddiası Hakkında Açıklama

“Basında yer alan ve İzmir’deki bir özel hastanenin kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen dosya ile ilgili haberler derneğimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Haberin içeriği maalesef yeterli açıklığa sahip olmadığı için toplum nezdinde tüm özel sağlık sektörünü töhmet altında bırakacak niteliktedir. 600 hastane ve 1500 sağlık kuruluşu ile halkımıza sağlık hizmeti veren özel sağlık sektörünün böyle bir olayla anılması bizleri derinden üzmüştür. Derneğimiz üyesi olmayan bir hastanede görev yapan bazı sağlık çalışanlarına yönelik bu suçlamalarla ilgili soruşturmanın bir an evvel sonuçlandırılması acil beklentimizdir”

Faillerin En Ağır Şekilde Cezanlandırılması İçin Gereken Yasal Düzenlemelerin Yapılmasını Destekliyoruz

Vatandaşlarımıza fedakâr bir şekilde sağlık hizmeti sunan kamu, özel, üniversite tüm hastaneler ve sağlık kuruluşlarında bu tip olayların yaşanmaması, yaşanması halinde ise faillerin en ağır şekilde cezalandırılması için gereken tüm yasal düzenlemeleri destekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği
Yönetim Kurulu

Kaynak:(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)