Pazartesi
Haziran, 17
Ana SayfaHaberlerTİG Veri Giriş Sistemi Hasta Kimlik Alanlarının Doldurulması Hakkında Duyuru Yayımlandı

TİG Veri Giriş Sistemi Hasta Kimlik Alanlarının Doldurulması Hakkında Duyuru Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından TİG Veri Giriş Sistemi hasta kimlik alanlarının doldurulması hakkında önemli duyuru yayımlandı.

Duyuru için: TİG Veri Giriş Sistemi hasta kimlik alanlarının doldurulması hakkında önemli duyuru


TİG Veri Giriş Sistemi Hasta Kimlik Alanlarının Doldurulması Hakkında Önemli Duyuru

Vatandaşlar için

Vatandaşımız olan hastalarda uyruk tipi “Vatandaş” ve T.C. kimlik numarası kısmına T.C. kimlik numarası, Hasta kimlik numarası kısmına tekrar T.C. kimlik numarası, olarak kayıt yapılması gerekmektedir.

Sanal Bebekler için

Sanal yenidoğan bebeklerde hastalarda uyruk tipi “Yenidoğan” ve T.C. kimlik numarası kısmı boş Hasta kimlik numarası kısmına Anne T.C. kimlik numarası girilerek kayıt yapılması gerekmektedir.

Yabancılar için

Yabancı olan hastalarda uyruk tipi “Yabancı” ve T.C. kimlik numarası kısmı boş Hasta kimlik numarası kısmına oturma ve/veya çalışma izni almış kişiler için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden tahsis edilen Yabancı kimlik numarası yoksa pasaport numarası girilerek kayıt yapılması gerekmektedir.

Mülteciler için

Mülteci olan hastalarda uyruk tipi “Mülteci Kayıt” ve T.C. kimlik numarası kısmı boş Hasta kimlik numarası kısmına geçici kimlik numarası girilerek kayıt yapılması,

Kimlik bilgisine hiçbir şekilde erişme imkanı bulunmayan kişiler için

Kimliğine hiçbir şekilde ulaşılamayan kim olduğu bilinmeyen vatandaş veya yabancı veya da mülteci olan hastalarda uyruk tipi “Kimliksiz” ve T.C. kimlik numarası kısmı boş Hasta kimlik numarası kısmına Taburcu tarihi (GGAAYYYY)- ÇKYS Kodu-Protokol No girilerek kayıt yapılması gerekmektedir.

“ÇKYS Kodu-Tarih-Kimliksiz Sıra No” girilirken örnek olarak şöyle girilmelidir:

100 ÇKYS kodlu hastaneden 31 Aralık 2018 tarihinde taburcu olmuş kimliği olmayan ve kimliğine erişme imkanı olmayan Y10000protokolnumaralı hasta için Uyruk tipi “Kimliksiz” olmalı ve hasta kimlik numarası kısmına 31.12.2018-100-Y10000 girilmelidir.

Yeni Doğan Sanal Yatışlarında

Anne ile bebeğin kaydının anlaşılması için mutlaka anne protokol numarasının (Yatış No) sonuna tekil doğumsa –B1 ve çoğul doğumlarda birinci bebek için –B1, ikinci bebek için–B2, üçüncü bebek için–B3, dördüncü bebek için –B4vb. eklenmelidir. Örneğin ikiz canlı doğum gerçekleştiren bir annenin yatış protokol numarası Y20000 ise sanal olarak 1. bebeğin yatış protokolü Y20000-B1, 2. bebeğin yatış protokolü Y20000-B2 olmalıdır.

TİG