Pazartesi
Nisan, 22
Ana SayfaGenelÖzel Sağlık Kuruluşlarında Pazarlama Yönetimi Eğitimi

Özel Sağlık Kuruluşlarında Pazarlama Yönetimi Eğitimi

OHSAD Akademi tarafından 19 Aralık 2018 tarihinde “Özel Sağlık Kuruluşlarında Pazarlama Yönetimi Eğitimi” düzenlenecektir.

Eğitimin amacı, işletmelerin temel fonksiyonlarından birisi olan pazarlama alanını sağlık sektörüne özel dinamikleri ile ele alarak, sağlık sektöründe pazarlamanın tekniği ve uygulamaları konusunda temel teorik bilgilerin sunulması ve uygulamada gereksinim duyulacak bilgi ve beceriyi edindirmektir.

Sağlık yöneticisinin sağlık pazarlamasındaki etkin rol ve konumunun benimsetilmesi, stratejik pazarlama planı hazırlayabilecek yetilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Dersin içeriği temel pazarlama fonksiyonlarının anlatılması ve sağlık sektöründe pazarlama faaliyetlerine ilişkin temel özelliklerin öğrencilere anlatılması hedeflenerek planlanmıştır.

Stratejik pazarlama kararları, planlama, rekabet avantajı geliştirilmesi için pazarlama kavramları, araçları ve süreçleri, sağlıkta pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve organizasyonu, değişen piyasa koşullarına pazarlama stratejilerinin uyumu konuları sağlık hizmetleri pazarlaması kapsamında ele alınacaktır.

Eğitim  İstinye Üniversitesi Öğretim Görevlisi Banu BİCAN tarafından verilecek olup, OHSAD üye hastane çalışanlarına %20 indirim yapılmaktadır.

Eğitimle ilgili içerik, kayıt ve diğer bilgilere http://www.ohsadakademi.org/course/ozel-saglik-kuruluslarinda-pazarlama-yonetimi/ linkinden ulaşabilirsiniz.