Salı
Nisan, 23
Ana SayfaGenelOHSAD Genel Kurulu Yapıldı

OHSAD Genel Kurulu Yapıldı

Dernek tüzüğümüz gereğince Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan ancak pandemi koşulları nedeniyle ertelenen OHSAD 6. Olağan Genel Kurulu 7 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti.

Divan Kurulu’nun Dr. Sedat AZAK (Başkan), Dr. Nurettin DEMİRKOL ve Sedat ŞİMŞEK’in oluşturulduğu Genel Kurulda, Dernek Genel Sekreteri Dr. Uğur BARAN tarafından geçmiş dönemde yapılan çalışmalara ilişkin faaliyet raporunu aktardı. Sonrasında Dernek Mali Müşaviri Veyis DEMİR tarafından mali raporun sunumu yapıldı. Dernek Genel Başkanı Dr. Reşat BAHAT’ın da geçmiş döneme ve pandemi sürecine yönelik genel değerlendirmeleri ve geçmiş dönem çalışmalarında görev alarak Dernek çalışmalarına ve sektörümüze katkı verenlere teşekkürlerini iletmesinin ardından Dernek faaliyet raporu ve mali rapor Genel Kurul katılımcılarının oylarına sunularak oybirliği ile ibra edildi.

Genel Kurulda ayrıca Dernek tüzüğünde değişiklik yapılarak Dernek bünyesinde; Türk sağlık sektörünün genel gidişi ve sorunlarını gözden geçirmek, uzun vadeli tedbirlere ışık tutmak, Dernek amaçlarına en uygun şekilde ulaşabilmek maksadı ile hazırlanacak stratejileri değerlendirmek ve tavsiyelerde bulunmak amacıyla Yüksek İstişare Konseyi oluşturulmasına, Yüksek İstişare Konseyi’ne Derneğimizin kuruluşunda yer alan sektör derneklerinin Yönetim Kurulu Başkanları, Derneğimizin eski başkanları ile T.C. Hükümetlerinde Sağlık Bakanlığı yapmış veya yapmakta olan ve aynı zamanda özel sağlık kurumu işletmeciliği geçmişi olan kişilerin davet edilmesine karar verildi.

Genel Kurul sonucu oluşan Dernek Organları aşağıdaki şekildedir.

Önümüzdeki sürecin sektörümüz açısından daha verimli ve yenilikçi geçmesini diliyor, Derneğimizden ve Yönetim Kurulumuzdan desteğini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyoruz.

OHSAD Yönetim Kurulu