Cumartesi
Temmuz, 13
Ana SayfaGenelNüket Küçükel Madrid Büyükelçiliğine Atandı

Nüket Küçükel Madrid Büyükelçiliğine Atandı

Derneğimiz üyesi Güven Sağlık Grubu yöneticisi Nüket Küçükel Ezberci, Madrid Büyükelçiliğine atanmıştır.

Sayın Küçükel’i tebrik eder, bu önemli görevde başarılar dileriz.

OHSAD Yönetim Kurulu

Nüket Küçükel Ezberci kimdir?

1969/ Bremen doğumlu olan Nüket Küçükel Ezberci, 1986 yılında TED Ankara Kolejini bitirmesini müteakip, Harlaxton College’ın, (Grantham/İngiltere) ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığının Meslek Memuru sınavlarını kazanmış; bu çerçevede 1994 – 1997 yılları arasında Essen Başkonsolosluğunda İkinci Katip, 1997- 1999 yılları arasında T.C. Kudüs Başkonsolosluğunda Konsolos, 2001 – 2005 yılları arasında Madrid Büyükelçiliğinde Başkatip olarak görev yapmıştır. 2005 2007 yıllarında da Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Siyasi Şube Müdürlüğü görevini deruhte etmiş, 2007 yılının sonunda aile şirketi olan Güven Hastanesi’ne geçmiştir. 20 Şubat 2019 tarihli TÜSİAD Genel Kurulu ve seçimlerinde TÜSİAD Yönetim Kuruluna seçilerek Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı olan Küçükel, hali hazırda Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyordu.

Ayrıca Güven Hastanesi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığını, kurucusu olduğu BNK Bilgi İşlem, Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti. Müdürlüğünü ve ailenin sağlık alanındaki deneyimlerini eğitim alanında da dahil ederek Güven Üniversitesini hayata geçirmek üzere kurduğu Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı mütevelli heyet üyeliğini sürdüren Küçükel Ezberci, evli ve üç çocuk annesidir.