Cumartesi
Temmuz, 20
Ana SayfaManşetİstanbul İlindeki Özel Sağlık Sunucularının Koruyucu Malzeme Talebi Hk. Duyuru

İstanbul İlindeki Özel Sağlık Sunucularının Koruyucu Malzeme Talebi Hk. Duyuru

Bilindiği üzere özel sağlık sunucularının Covid-19 pandemisi kapsamında ihtiyacı olan koruyucu ekipmana ilişkin talepler 1 Nisan 2020 tarihi itibarı ile USHAŞ tarafından karşılanmaktaydı.

Sözkonusu koruyucu malzemelerden cerrahi maske, N95 ve koruyucu tulum talebi 27 Nisan 2020 tarihinden itibaren Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ne devredilmiştir. DMO yetkilileri tarafından, DMO nun kamu taleplerini karşılayan bir kurum olması nedeniyle özel sağlık sunucularının taleplerini karşılayamayacağı, taleplerin İl Sağlık Müdürlükleri üzerinden bildirilmesi gerektiği iletilmiştir.

Konuya ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde, İstanbul İlinde faaliyet gösteren özel sağlık sunucularının taleplerinin Derneğimiz aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilmesi istenmiştir.

Bu kapsamda cerrahi maske, N95 ve koruyucu tulum talebi olan özel sağlık sunucularının 1 haftalık ihtiyaç sayılarını belirleyerek aşağıdaki linkte yer alan malzeme talep formunu en geç 29 Nisan 2020 Çarşamba günü 10.30 a kadar doldurmaları gerekmektedir.

Malzemelerin ücreti hakkında henüz bilgi iletilmemiş olup, bu konuda daha sonra bilgilendirme yapılacaktır.

Sektörümüze önemle duyurulur.

Malzeme Talep Formu için başvuru süresi 29 Nisan 2020 Saat: 11.00 itibarı ile dolmuştur. Yeni başvurular için ayrıca duyuru yapılacaktır.

Konuyla ilgili sorularınız için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.