Salı
Nisan, 23
Ana SayfaGenelİran'da Uluslararası Özel Hastaneler Kongre ve Sergisi gerçekleşti

İran’da Uluslararası Özel Hastaneler Kongre ve Sergisi gerçekleşti

İran’da faaliyet gösteren İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi Geliştirme Merkezi (Health Tourism Development Center of Islamic Countries – HTDC) tarafından 26-28 Temmuz 2022 tarihlerinde Tahran’da “Uluslararası Özel Hastaneler Kongre ve Sergisi” gerçekleştirildi.

Ülkemiz özel sağlık sektörü adına Derneğimizin de davetlileri arasında yer aldığı etkinliğe Genel Sekreterimiz Dr. Uğur BARAN katıldı. Açılış konuşmaları bölümünde söz alan Dr. Uğur BARAN “İran ve Türkiye aynı coğrafyada yer alan dost iki ülke olarak birbiri ile hem rekabet edebileceğini hem de karşılıklı çalışmalar yürütebileceğini düşünüyoruz. Her iki ülkenin de kendine has özellikleri var, bu özellikler birlikte harmanlanarak dünya piyasasına pazarlanabilir. Ayrıca iki dost ülke olarak halihazırda devam edem turizm faaliyetlerini sağlık hizmetleriyle de birleştirmek mümkün. Bu kapsamda her iki ülkede yer alan sağlık kuruluşları ve sağlık profesyonellerinin iş birliği içerisinde çalışması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

“OHSAD olarak Türkiye’de kamu ile iş birliği içerisinde başarılı çalışmalar yürütüyoruz. Uluslararası akreditasyon firmaları tarafından belgelendirilmiş olan çok sayıda hastanemiz var. Özellikle akreditasyon konusu sağlık turizmi hizmetlerinin niteliğini belirleyen ve pazarlamasını sağlayan en önemli etkenlerden biri. Ülkemizde faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşlarının pazarlama ekipleri dünyanın her yerinde verdiğimiz hizmeti anlatmakta ve hasta getirmeye devam ediyorlar. İran, komşu ve dost ülke olarak sağlıkla ilgili hızlı yol kat eden bir ülke. Biz birbirimize yatırım yapmak için bugün burada olmayı çok önemsedik. Güçlerimizi birleştirirsek bundan güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum.” diyerek sözlerine devam eden Dr. Uğur BARAN etkinlik düzenleyicilerine teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Sigorta ve Akreditasyon, Yeşil Hastaneler, Liderlik ve Yöneticilik, Rehabilitasyon Merkezleri, Sağlıkta Markalaşma, Sağlık teknolojileri ve Telesağlık konularında oturumların gerçekleştiği etkinlikte medikal ürünler, laboratuvar ekipmanları, ilaç üreticileri, hizmet sağlayıcılar ve sektörle ilgili üreticiler ile sağlık kuruluşları yöneticilerinin bir araya geldiği B2B görüşmeler yapıldı.

Ayrıca etkinlik nedeniyle bir araya gelen Derneğimiz ve Health Tourism Development Center of Islamic Countries (HTDC) yöneticileri iki kurumun ortak çalışmalar yapılması için protokol imzaladı.

Health Tourism Development Center of Islamic Countries (HTDC) web sayfasına www.htdcenter.com, etkinlikle ilgili bilgilere https://iphospitals.com/ linkinden ulaşabilirsiniz.