Cumartesi
Temmuz, 13
Ana SayfaHaberlerBasında OHSADHatay Asi - OHSAD Toplantısı Hatay'da Gerçekleştirildi - 28 Kasım 2022

Hatay Asi – OHSAD Toplantısı Hatay’da Gerçekleştirildi – 28 Kasım 2022

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Bölge toplantısı Hatay Özel Sağlık Kuruluşları Derneği’nin ev sahipliğinde Antakya’da yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcıları Ertuğrul Eğin, Mehmet Gündüz, İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, SGK İl Müdürü Hamit Bal, Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Mehmet Altuğ, özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Reşat Bahat, Hatay özel Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Fazıl Altınay, doktorlar, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay Mersin ve Osmaniye’den özel hastanelerin temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Hatay Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Fazıl Altınay yaptı. Altınay, özel sağlık kuruluşlarının sorunlarının masaya yatırıldığı bölge toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Altınay’ın ardından kürsüye çıkan, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Reşat Bahat, Özel sağlık kuruluşlarının sorunlarının çözümlerinin yine kendi ceplerinde durduğunu söyledi. Türkiye’de 600’e yakın özel hastane bulunduğunu belirten Bahat, “Bunların yüzde 50’si, yüz yatağın -ve 5 bin metrekarenin altında ve 30 yaşından daha yaşlı. Açacak poliklinikleri yok, ya da hastanelerini genişletebilecek bir güçleri de yok. Ama büyümenin de anahtarlarını bulmamız lazım.” dedi.