Eray Kapıcıoğlu

Eray Kapıcıoğlu

1957 yılında Trabzon’da doğdu. Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösterdikten sonra 1990’lı yıların başında İstanbul Mecidiyeköy’de Avrupa Hastanesi ve Gayrettepe’de Metropolitan hastanesini  kurmak suretiyle sağlık sektörüne giren Eray Kapıcıoğlu, geleceğin branş hastanelerinde olduğunu ön gören vizyoner yaklaşımıyla, 1996 yılında Türkiye’nin ilk branş hastanesi olan Dünya Göz Hastanesi’ni Levent’te açtı. Gözü kendi içinde branşlara ayırarak faaliyetlerini sürdüren hastanenin başarısıyla birlikte büyüme düğmesine basan Eray Kapıcıoğlu, yatırımlara hızla devam ederek dünyanın en büyüklerinden biri olan göz hastaneleri grubunu yarattı. Şu anda yurt içi ve yurtdışında toplam 28 noktada hizmet veren grup, büyümeye devam etmektedir. Diğer yandan kurduğu AR-GE birimiyle göz teknolojileri ve yöntemleri geliştirerek dünya oftalmoloji bilimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Sahibi olduğu Kapıcıoğlu İnşaat firmasıyla inşaat sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren Eray Kapıcıoğlu, diğer yandan Çin devleti ile ortak kurduğu Emba Elektrik şirketi ile Adana’da termik santral yapımına devam etmektedir.

İnşaat ve Enerji sektörlerinde oldukça büyük işler yapmasına rağmen gönlündeki birinci işin sağlık olduğunu belirten Eray Kapıcıoğlu, zamanının yüzde 80’ini Dünyagöz markasına ayırmaktadır.

Evli ve dört çocuk babası olan Kapıcıoğlu, tecrübe ve bilgi birikimini Dünyagöz ve Kapıcıoğlu inşaat şirketlerinde profesyonel yönetici olarak kendisine destek veren çocuklarına aktararak uzun yıllar bu sektörlerde lider konumunu güçlendirmek hedefini taşımaktadır.