Cumartesi
Temmuz, 13
Ana SayfaManşetBiyometrik Yöntemlerle Kimlik Doğrulama Sistemi Hakkında Duyuru Yayınlandı

Biyometrik Yöntemlerle Kimlik Doğrulama Sistemi Hakkında Duyuru Yayınlandı

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından 2 Nisan 2020 tarihinde Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi uygulama zorunluluğunun 11.03.2020 ila 31.03.2020 tarihleri arasında kaldırılmasına ilişkin duyuru yayınlandı.

Biyometrik Yöntemlerle Kimlik Doğrulama Sistemi Hakkında Duyuru

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

BİYOMETRİK YÖNTEMLERLE KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU

(BKDS-2020\2)
Bilindiği üzere, dünyada ve ülkemizde yaşanmakta olan son gelişmeler sonrasında Kurumumuzla sözleşmeli olan özel sağlık hizmet sunucularında kullanılmakta olan Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi uygulama zorunluluğunun 11.03.2020 ila 31.03.2020 tarihleri arasında kaldırılmasına karar verilmiş ve 13.03.2020 tarihinde “Biyometrik Yöntemlerle Kimlik Doğrulama Sistemi Hakkında Duyuru” ile Kurumuz web sayfasından gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Kurumumuzca yapılan değerlendirme sonrasında, Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi uygulama zorunluluğunun ileride bildirilecek bir tarihe kadar kaldırılmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamda, Kurumumuz web sitesinden yapılacak olan duyuruda bildirilecek olan tarihe kadar Kurumumuzla sözleşmeli özel sağlık hizmet sunucularınca yapılması zorunlu olan kimlik tespiti işleminin Biyometrik Kimlik Doğrulama işlemi olmaksızın nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı veya pasaport belgelerinden biri ile yapılabileceği hususu;

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

Duyurunun linki için tıklayınız