Pazartesi
Nisan, 22
Ana SayfaHaberlerMedyadan HaberlerAkit - Türkiye Sağlıkta Merkez Olacak - 17 Ağustos 2023

Akit – Türkiye Sağlıkta Merkez Olacak – 17 Ağustos 2023

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık turizminin yoğunlaştığı dünyada Türkiye’nin merkez ülke olmaya başladığını belirterek, “Sağlık turizminden daha fazla pay almak için çalışmalarımız olacak” dedi

Türk Dünyasının Acil Kurtarma Ekibine Türkiye Eğitim Verecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Özbekistan’ın Semerkant şehrinde düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Sağlık Bakanları Toplantısı’nın açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde, 16 Mart 2023’te Ankara’da düzenlenen zirvede Türk Devletleri arasında ulusal tıbbi kurtarma ekipleri oluşturulmasının kararlaştırıldığını hatırlatan Koca, “Türk Dünyası Acil Medikal Kurtarma Birimi’nin hayata geçirilmesini son derece önemli buluyoruz. Her türlü ulaşım, konaklama, eğitim ve diğer masrafları ülkemizce karşılanmak üzere Türk Devletleri Teşkilatına üye ülkelerden ilk etapta üçer kişinin katılım sağlayacağı eğitim programını 9-17 Eylül tarihleri arasında İzmir’de düzenleyeceğiz” dedi. Daha sonra Türkiye-Özbekistan 2. Sağlık İş Forumuna da katılan Koca burada yaptığı konuşmada ise Türkiye’nin sağlık turizminde dünya üçüncüsü olduğunu belirterek Türkiye’nin dünyanın sağlık merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi.