Cumartesi
Temmuz, 20
Ana SayfaManşet16. Dünya Yoğun Bakım Kongresi 26-30 Ağustos 2023 Tarihleri Arasında İstanbul'da Düzenlenecek

16. Dünya Yoğun Bakım Kongresi 26-30 Ağustos 2023 Tarihleri Arasında İstanbul’da Düzenlenecek

16. Dünya Yoğun Bakım Kongresi (WICC2023), Türk Yoğun Bakım Uzmanları Derneği TÜYUD – www.tuyud.org.tr) tarafından 26 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek.

WICC2023, 85’in üzerinde ulusal bilimsel dernek ve yoğun bakım federasyonunun üyeliği ile oluşan Dünya Yoğun Bakım Federasyonunun (www.wficc.com) resmi kongresidir. WFICC, 2 yılda bir düzenlenen uluslararası kongresini, WFICC Konseyi tarafından aday ülkeler arasından seçilen ve Genel Kurulda onaylanan üye ulusal dernek tarafından düzenlemektedir.

WICC2023’ün misyonu, yoğun bakım bilim dalındaki bilgi, deneyim ve araştırma bulgularını paylaşmak için dünyanın tüm yoğun bakım profesyonellerini bir araya getirmek; yoğun bakım uzmanlarının eğitimine ve deneyimine katkıda bulunmak; yoğun bakım eğitimi ve araştırmasında ağlar oluşturmak ve hasta bakımının standartlarını ve kalitesini iyileştirmektir.

Yoğun bakımları derinden etkileyen pandemi sonrası yüz yüze gerçekleştirecek olan kongre hakkında detaylı bilgi ve katılım için: https://wicc2023.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.